Sağlığınız bizim için
her şeyden daha önemli!

Dünya genelinde yaşanmakta olan koronavirüs salgınının neden olduğu zorlu günlerin üstesinden gelebilmek için Beyaz Konak Otel yönetimi ve çalışanları olarak önlemleri en üst düzeyde tutmamız gerektiğinin bilincindeyiz.

Bu doğrultuda, T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından yayınlanan ve Covid-19 Koronavirüs salgını ile ilgili olarak “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken Önlemler” rehberinde belirtilen kriterlere azami şekilde özen gösteriyor; odalarımızda ve otelimizin ortak kullanım alanlarında hijyen ve temizlik prosedürlerini dikkatlice uyguluyoruz.

Covid-19 Önlemlerimiz

Personelimizin tamamı Covid-19 hakkında “Konaklama Tesislerinde Alınması Gereken Önlemler” ile ilgili Hijyen Eğitim Sertifikası’na sahiptir. 

Yönetim kadromuz dahil, sizlere hizmet veren tüm personelimiz istisnasız olarak maske ve gerekli durumlarda eldiven takıyor.

Otelimiz genelinde ortak kullanıma açık alanlarda, zemin ve duvarlarda sosyal mesafe kuralları ile ilgili hatırlatma ve bildirgeler yer alıyor.

Otelimiz genelinde ortak kullanıma açık tüm giriş ve çıkış noktalarında misafirlerimizin kullanabilecekleri el dezenfektanları bulunuyor.

Otelimizdeki odaların tümünde standart olarak bulunan ve bakımı periyodik olarak yapılan split klimalar ile her bir odanın diğerlerinden bağımsız olarak havalandırılması sağlanıyor.

Odalarımızın temizliğini T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirtilen kriterlere göre yapıyor; otelimizde konaklayan misafirlerimizin çıkışından sonra aynı odaya 24 saat boyunca başka bir misafir kabul etmiyoruz.

Yönetim kadromuz dahil olmak üzere tüm personelimizin ateşi periyodik olarak ölçülüyor.

Tek kullanımlık (kullan-at) veya makinelerde (60-90°C) yüksek derecede yıkanabilir malzemeler kullanıyor, ortak kullanım alanlarında hizmetinize sunduğumuz tüm donanım ve malzemelerin temizliğini en yüksek hijyen sağlanacak şekilde yapıyoruz. 

Sık dokunulan yüzeyler; kapı kolları, bataryalar, tırabzanlar, asansörler, sık dokunulan düğmeler, televizyon ve klima kumandası, ortak kullanım alanlarındaki tuvalet ve lavabolar T.C. Sağlık Bakanlığı tarafından belirlenen “Genel temizlik kuralları” doğrultusunda önce su ve deterjan ile temizleniyor, ardından 1:100 oranında sulandırılmış çamaşır suyu ile siliniyor.

Odalarımızın tümü pencere ve balkonlarından doğal havalandırmaya uygun şekilde tasarlandığı için, misafirlerimizin ilk girişi öncesinde odalarımızı gün boyunca sık sık havalandırmaya özen gösteriyoruz.